Wiele osób ma różnego rodzaju obawy i lęki, co do pochodzenia jakich zupełnie nie zdają sobie sprawy. Jak pokazuje praktyka lęki te niejednokrotnie mają swoje podłoże w trudnych zdarzeniach mających miejsce dawno temu, jakich się już nie pamięta, a jakie są głęboko obecne w podświadomości pacjenta. Psycholodzy wykorzystują wiele metod na to, aby skutecznie się nimi zająć, a jedna z nich to hipnoza regresyjna.

Samo zjawisko wprowadzania ludzi w trans, nie będący ani snem ani jawą, jest znane od bardzo dawna. Powszechnie je praktykowali szamami i kapłani, i z dużym powodzeniem wykorzystują również obecni medycy. Rzecz jasna dziś wszystko odbywa się bezpiecznie i zgodnie naukową wiedzą, przez co hipnoterapia szczecin uważana jest za bezpieczną a jednocześnie skuteczną. Jedną z popularniejszych metod wykorzystywanych w takich seansach jest regresja hipnotyczna.

W metodzie tej psycholog próbuje wrócić ze wspomnieniami leczonego pacjenta do momentu, gdy pojawiły się nieprzyjemne wydarzenia. Jeżeli pozna je ostatecznie, to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się też te lęki i traumy pokonać, niejednokrotnie do tego wystarczy raptem kilka spotkań. Całkiem niedawno jeszcze na temat leczenia hipnozą pojawiało się mnóstwo nieprawdziwych informacji i mitów. Dziś zwiększająca się liczba psychologów zaczyna się zapisywać na jakiś kurs hipnozy, co im pozwala nabyć wiedzę konieczną do tego, aby samemu zacząć w ten sposób leczyć swoich pacjentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…