Jednym z w najwyższym stopniu nadzwyczajnych opracowań dotyczących kuracji nałogów jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, jaką odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi wyłącznie wolno się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem traktującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się również wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – znacznie więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Należałoby tu dorzucić, że miał już wtedy na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, w jaki sposób Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przysporzyło się do jego globalnego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, w jaki sposób efektywnie kontrolować alkohol Carr inspiruje do wszystkich, jacy uświadomili sobie, że przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku oraz samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie istotny fakt, a mianowicie, że problem choroby alkoholowej dotyka o wiele częściej ludzi uformowanych, sprawujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-w jaki sposób się potocznie sądzi-osoby z marginesu cywilnego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu konsumentom mechanizmu przedsięwzięcia tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, jak się powszechnie uważa (a zwłaszcza w jaki sposób uważają osoby uzależnione). Pisarz w poradniku koncentruje się przede wszystkim na obalaniu stereotypów połączonych z alkoholem, przede wszystkim podkreślając nonsens kojarzenia go z atrybutem należytej zabawy oraz towarzyskości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…