Siedzenie to nowe palenie. Wielu z nas spędza prawie cały dzień przed komputerem, telewizorem lub smartfonem i ta fizyczna bezczynność nam szkodzi, co wyraźnie pokazują ostatnie badania. Pokazują też, że Niemcy bardzo niechętnie ćwiczą. Dajemy wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia i wyjaśniamy, co należy zrobić.

Bądź szczery: Ile minut dziennie ćwiczysz? Aktualne badanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pokazuje, że ludzie, zwłaszcza w bogatych krajach, nie ćwiczą wystarczająco dużo. W 2016 r. średnio 37 proc. dorosłych w bogatszych narodach prowadziło siedzący tryb życia, tj. nie poruszało się tak bardzo, jak zalecane minimum.

W Niemczech odsetek osób prowadzących siedzący tryb życia wynosił nawet 42 procent.

Inne badanie, przeprowadzone przez towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych DKV, wykazało niedawno, że tylko dziewięć procent populacji Niemiec jest naprawdę zdrowych. Tutaj za zdrowych uznano tych, którzy wystarczająco dużo ćwiczą, nie palą, dobrze jedzą i piją mało alkoholu. Dużą rolę odegrało również radzenie sobie ze stresem.

Co ciekawe, większość Niemców uważała się za stosunkowo sprawnych i była przekonana, że już wystarczająco dużo robi dla swojego zdrowia. My (prawie) wszyscy siedzimy za dużo: w pracy, w samochodzie lub w komunikacji miejskiej, w domu przed telewizorem. Średnio prawie osiem godzin dziennie.Tutaj możesz zamówić duże wydanie testowe magazynu rowerowego w wersji drukowanej lub elektronicznej!

Wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia: Ćwiczenia chronią przed chorobami

WHO bije na alarm, ponieważ dużo siedzenia plus brak ruchu skraca nasze życie. Badania pokazują nawet, że więcej osób umiera z powodu zbyt częstego siedzenia niż z powodu palenia. Brak ruchu może prowadzić do poważnych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia i niektóre rodzaje raka.

Ale ból pleców, otyłość i wysokie ciśnienie krwi można również zwalczać lub zapobiegać dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Nie musisz być wyczynowym sportowcem, żeby to zrobić. Ważny jest nie tylko sport w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ale także normalny ruch w życiu codziennym, który można osiągnąć poprzez spacery, zrelaksowaną jazdę na rowerze i wchodzenie po schodach.

2,5 godziny ćwiczeń tygodniowo to minimum

Ale co wystarczy ćwiczyć? Zarówno niemiecki rząd federalny, jak i WHO opublikowały zalecenia dotyczące ćwiczeń. Dlatego dzieci i młodzież do 17 roku życia powinny być aktywne fizycznie przez co najmniej godzinę dziennie.Coraz intensywniejszy trening jest oczywiście lepszy i znacznie poprawia zdrowie.

W przypadku osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych zaleca się co najmniej 2,5 godziny umiarkowanej aktywności fizycznej lub co najmniej 75 minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo. Jest to minimalny poziom ruchu, którego według badania WHO (patrz wyżej) nie osiąga w Niemczech około 42 procent dorosłych!

Połączenie umiarkowanych ćwiczeń i wymagającego sportu jest idealne, a aktywność wzmacniająca mięśnie jest zalecana co najmniej dwa dni w tygodniu. Ale WHO dodaje również następującą uwagę: Aby naprawdę promować zdrowie, dwa razy większa aktywność fizyczna miałaby sens. W miarę możliwości należy unikać długich okresów siedzenia.

Zdrowy styl życia: jakie sporty są odpowiednie?

Nie musisz codziennie chodzić na siłownię, aby być w formie. Chodzenie po schodach zamiast korzystania z windy, organizowanie i gotowanie własnego jedzenia zamiast zamawiania gotowych posiłków, wysiadanie z autobusu przystanek wcześniej, aby przejść jeszcze kilka kroków… opcji jest wiele.

Jazda na rowerze jest idealna, ponieważ możesz szybko iść do przodu i jednocześnie uzyskać dobrą porcję zdrowia. Ekspert rowerowy dr. Achim Schmidt z Uniwersytetu Sportowego w Kolonii odwołuje się do codziennej mobilności: „Drogi do skrzynki pocztowej, piekarni, banku lub supermarketu to okazja do ćwiczeń. Musimy po prostu z niego korzystać i stopniowo odpychać nasze słabsze ja”. Ważne jest również, aby dzieci przyzwyczaić się do ćwiczeń w odpowiednim czasie. dr Schmidt: „Rower odgrywa w tym ważną rolę”.

Dobre odżywianie i wystarczająca ilość snu

Ale nie tylko odpowiednia aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowego stylu życia. Jeśli chcesz zrobić coś dla swojego zdrowia, powinieneś jeść zróżnicowaną dietę i wystarczająco dużo snu. Chociaż wciąż pojawiają się nowe badania i trendy żywieniowe, eksperci ds. żywienia są dość zgodni: aby uzyskać ważne składniki odżywcze i witaminy, nasza dieta powinna być jak najbardziej zróżnicowana. Zobacz więcej na stronie https://www.zzz.sk/clanok/5161-vyzva-na-predkladanie-ziadosti-o-nenavratny-financny-prispevok-nfp-z-europskeho-fondu-regionalneho-rozvoja

Szczególnie polecane są produkty pełnoziarniste oraz owoce i dużo warzyw. Niesolone orzechy i rośliny strączkowe są dobrymi suplementami, podobnie jak produkty mleczne z umiarem. Ryba jest bardzo zdrowa, warto iść z mięsem radzić sobie oszczędnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…