Szukając trwałego i ładnego pomysłu na wykończenie podłóg w swoim mieszkaniu na pewno warto się zastanowić nad panelami z winylu. Są one oferowane w dużej liczbie wzorów i kolorów, a ich zalety powodują, że rozwiązanie takie jest na wiele lat. Winyl jest bardzo trwałym materiałem, każdy taki panel dysponuje kilkoma jego warstwami.

Producenci na górną powierzchnię kładą dodatkowo bezbarwną poliuretanową warstwę, która daje wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu panele sprawdzają się doskonale nie tylko w mieszkaniach i domach, lecz również w różnych publicznych obiektach, w których natężenie ruchu jest znacznie większe. Obecnie w sprzedaży jest duży wybór winylowych paneli, klienci zaczynają je wybierać zamiast drewnianych. Ma to też przełożenie na dużą różnorodność pod względem wzorów i kolorów, zarówno w stylistyce przypominającej drewno, jak też w różnych geometrycznych kształtach.

Mała grubość oraz dobre przewodnictwo cieplne powodują, że panele winylowe świetnie się sprawdzają przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Najlepszą opcją jest wówczas ich naklejenie do posadzki za pomocą specjalnego kleju. Montaż taki będzie wymagał idealnej równości podłoża, podobnie zresztą jak klasyczne wpusty. Przy klasycznym montażu zalecane jest zastosowanie specjalnych podkładów, dzięki którym się wyrówna nierówności. Jeśli wszystko wykonane zostanie w prawidłowy sposób, to bez problemów taka podłoga wytrzyma wiele lat użytkowana.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…