Nie od dzisiaj wiadomo, iż obyczaje dzieci w czasie wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być ekstremalne. Już namówienie dziecka do samego wyjścia do lekarza, może przysparzać rodzicom nie lada problem. Niewątpliwie, są chlubne wyjątki i niektóre maluchy z przyjemnością siadają w fotelu i zezwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale dominują te, które stomatologa unikają jak żaru. Płacz pojawia się już w momencie ochoty znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie oddziałuje na dziecko pozytywnie. Jakim sposobem w tej sytuacji winien zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zagwarantować pociechę, że dentysta pragnie dla jego zdrowia jak najodpowiedniej. Warto zwracać uwagę na to, by z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból oraz dyskomfort. Przede wszystkim należy uprzedzić malucha jak będzie wyglądać cały zabieg i koniecznie nadmienić o ewentualnym bólu tak, aby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – więcej na protetyka warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, należałoby porozmawiać z maluchem oraz rozwiać jego wszystkie wątpliwości. Terminem dentofobia określa się lęk przed skorzystaniem z usług stomatologa. Jednostki cierpiące na tę uciążliwą przypadłość mają kłopot ze sielankowym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością wpływa to na częstotliwość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej i zębów. Jeśli chodzi o przyczynę tej dolegliwości, należy się jej doszukiwać już w szczeniactwie pacjentów. Być może już od tyciego malucha byli utwierdzani w przekonaniu, że dentysta to przysłowiowy sadysta, które go celem jest spowodowanie bólu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…