Przyczepa kempingowa wymaga holowania, właśnie dlatego niebezużyteczne są konkretne wiadomości w tym zakresie. Holować wolno przeróżne przyczepy, niemniej jednak należy wiedzieć, iż ciągnąć można tylko i tylko taką przyczepę, której masa całkowita jest niższa od masy auta.

Jeśli chodzi o kempingowe, znacznie więcej na kamper. Dodatkowo przepisy dopuszczają ciągnięcie tak zwanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie przekracza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeśli z kolei dysponujemy wozem terenowym oraz będziemy chcieli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie konieczne postaranie się o poboczne uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z sprawą holowania, należałoby także sięgnąć do rozporządzeń technicznych, aut i przyczep. W homologacji, a także w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wskazana maksymalna masa holowanej przyczepy. Także w kodeksie drogowym jesteśmy w stanie znaleźć parę przepisów, połączonych z przyczepami. Między każdą przyczepą, a holującym ją wozem musi znajdować się połączenie w postaci linki lub ewentualnie łańcucha.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…