Dziecięctwo ludzi wyuczonych w czasie komunizmu znamiennie różni się od życia współczesnych dzieci. Chodzi przede wszystkim o otaczające nasze domy sklepy, jakich propozycja bardzo różni się jeśli skonfrontować te dwa okresy. Kiedyś szczytem marzeń był samochodzik bądź klocki, najszczęśliwsi mieli kolejki, nieraz jakieś nadzwyczaj dobre zabawki od rodziny z zachodu. Dzisiaj dzieci dosłownie toną w zabawkach. Zwiększył się dochód mieszkańców, a również ich sposób myślenia. Wszelkie potrzeby młodego człowieka zaspokajane są natychmiastowo. Do wyboru są zabawki, jakie żądają od dziecka użycia wyobraźni oraz naśladowania dorosłego życia, takie jak lalki i misie.

Poza tym także zabawki ruchome, czyli samochody, kolejki. Interaktywne gry i zabawki w większości wypadków powstają przy zastosowaniu jakiejś technologii, czego przykładem mogą być roboty. Zabawki wolno podzielić także ze względu na materiał, z jakiego są wykonane: drzewo, plastik, plusz. Przeróżne, odrębne kulturowo rejony znamionuje inny rodzaj zabawek. Europa jest w tym względzie jednolita, w Afryce najwięcej zabawek to używane egzemplarze przysyłane z Europy, Japonia tudzież zwłaszcza opiera się na technologiach w innowacyjnych modelach.

Naturalnie produkuje się zabawki przeznaczone dla wskazanej płci. Dziewczynki mają odrobinę inne wymagania wobec zabawek niż chłopcy, wobec tego z myślą o nich projektuje się konkretne typy. Rzecz jasna nie dotyczy to wszystkich małych dziewczynek, co poniektóre w ogóle nie interesują się zabawkami skierowanymi do nich. Newralgicznym celem produkcji zabawek dla dziewczyn jest wprowadzenie ich w świat kobiet – tutaj polecamy tablice manipulacyjne. Przy okazji częściej widać podtrzymywanie banalnych oraz później niestety nieraz pojawiających się w dorosłym życiu podziałów. Część cech dziewczynek rzeczywiście uzasadnia wybór takiej a nie innej zabawki, jednak reszta, pewien scenariusz zabawy, przewidują zaprogramowanie małego umysłu, do przyszłej roli w dorosłości.

Dlatego dziewczynki bawią się lalkami – jakie są zawsze umalowane, o nienagannej szczupłej figurze i lśniących włosach: to stereotypowa atrakcyjna kobieta. Do zestawu z nią potrzebna jest kuchenka do gotowania i żelazko, ponieważ przecież tym się absorbuje w wolnym czasie. Może ewentualnie być miliarderką, jednak dopiero z przystojnym partnerem-lalką. W owym czasie tylko siedzi w jacuzzi lub jeździ luksusowym samochodem. Rzecz jasna są również zabawki nastawione na naukę czynności, a nie odtwarzanie sztucznego modelu życia. I te są o niebo lepsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…