Zakaz stosowania tych substancji w kosmetykach nie został jeszcze wdrożony – bo producent wniósł sprzeciw od pozwu, a postępowanie przed kolońskim sądem nadal toczy się. Inne kraje są bardziej spójne. Szwedzki urząd zatwierdzający leki, Szwedzka Agencja Produktów Medycznych, zakazał sprzedaży odżywek do rzęs z pochodnymi prostaglandyny jesienią 2012 roku. Swoją drogą, już wtedy ostrzegała przed utratą tkanki tłuszczowej wokół oczu.

Według „Hotlisty składników kosmetycznych” kanadyjski urząd ds. zdrowia zabronił stosowania prostaglandyn i ich pochodnych jako składników kosmetyków od 2015 roku. Australijski Departament Zdrowia również wycofał serum „LiLash” z obiegu w 2018 r. po tym, jak niezwykle duża liczba użytkowników zgłosiła zaczerwienienie, stan zapalny oczu i ciemne cienie.

Wyraźne naruszenie prawa

Ale nawet jeśli używasz produktu, który nie zawiera żadnych substancji podobnych do prostaglandyn, zgodnie z listą składników, nie jesteś automatycznie po bezpiecznej stronie. Biuro Badań Chemicznych i Weterynaryjnych w Karlsruhe (CVUA) przebadało w ubiegłym roku 17 produktów z niemieckich sklepów internetowych. Tylko siedem przeszło bez reklamacji, w pięciu substancja czynna została błędnie oznakowana, a w kolejnych pięciu nie znalazła się nawet na liście INCI. Oczywiste naruszenie prawa – które jednak najpierw musi znaleźć powoda.

Wskazówka: atrament na wzrost? Jest również. Zamiast hormonopodobnych, większość opiera się na substancjach wzmacniających, takich jak biotyna.SKUPIJ SIĘ NA BEZPIECZEŃSTWIE.Jeśli nie chcesz ryzykować, powinieneś stosować serum wzmacniające lub tusze od znanych firm, które pracują z mniej wrażliwymi składnikami i stosują peptydy promujące wzrost, biotynę wzmacniającą włosy lub pantenol zmiękczający. Możesz też spróbować starego dobrego oleju rycynowego. Na forach kosmetycznych wielu użytkowników przysięga na efekt wzrostu, inni przypisują wrażenie bardziej zadbanym, bardziej lśniącym wyglądem włosów.

Tak czy inaczej: możesz uniknąć możliwego uszczerbku na zdrowiu za pomocą domowych środków zaradczych.

Odżywka do rzęs to produkt pielęgnacyjny, który ma na celu wydłużenie i pielęgnację rzęs. Rynek w Niemczech jest ogromny, ale który produkt naprawdę tworzy zapierający dech w piersiach wygląd? Producenci obiecują gęste, dłuższe i mocniejsze rzęsy, stosując serum. Marki różnią się jednak składem i nie każdy producent dotrzymuje obietnic. zdrowe i piękne rzęsy

Niewiele z nas jest obdarzonych długimi, gęstymi i idealnie podkręconymi rzęsami. Z tuszem do rzęs można czasem osiągnąć efekt wow, ale ma to charakter tymczasowy. Z kolei po profesjonalne przedłużanie rzęs w gabinecie kosmetycznym trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni. Skuteczną alternatywą wydaje się być środek na porost rzęs. Z tego powodu przeprowadziliśmy ekskluzywny test produktu. Przekonaj się w naszym dużym teście odżywek do rzęs, który producent jest naprawdę wart swojej ceny.

I miejsce: Odżywka do rzęs Euphoric Lashes

W naszym teście porównawczym zdecydowanym zwycięzcą była odżywka do rzęs Euphoric Lashes firmy Good Living Products. Odżywka do rzęs wyróżnia się naturalnymi składnikami i dobrą tolerancją. Użytkownicy i klienci są przekonani o działaniu produktu. Znajduje to odzwierciedlenie w wielu pozytywnych opiniach klientów online.

Ponadto serum lśni swoim bezkonkurencyjnym stosunkiem ceny do wydajności. Odżywka do rzęs Good Living Products wzbogacona jest olejkami roślinnymi, takimi jak rycynowy, słonecznikowy i arganowy oraz antyoksydantami. Rzęsy są pielęgnowane i wzmacniane wysokiej jakości składnikami – dla hollywoodzkiego wyglądu! Serum jest całkowicie pozbawione hormonów.Za pomocą aplikatora serum nakłada się na dokładnie oczyszczone rzęsy rano i wieczorem. Użytkownicy potwierdzają, że po krótkim czasie produkt powoduje dłuższe i gęstsze rzęsy.

2 miejsce: Biovana Lash & Brow

Tuż za zwycięzcą testu znalazła się odżywka do rzęs ekologicznego producenta Biovana z Niemiec. Kontrolowana lokalna produkcja i stosowanie wyłącznie roślinnych składników przesunęły nas również do bardzo dobrego rankingu, a także potwierdzona przez dermatologów wysoka skuteczność i doskonała tolerancja.

Aplikacja jest prosta: zgodnie z opisem na ulotce dołączonej do opakowania oraz na stronie internetowej firmy, cienką warstwę serum należy nakładać na rzęsy i brwi tylko raz dziennie, najlepiej podczas codziennej pielęgnacji twarzyWedług doniesień innych użytkowników, efekt jest widoczny już po kilku aplikacjach, przy czym dla uzyskania trwałego efektu zaleca się stosowanie przez co najmniej 21 dni. Podczas naszych badań trafiliśmy tylko na pozytywne recenzje, co również przynosi wiele punktów.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Regenerowane wtryskiwacze – kiedy opłaca się kupić

Silniki diesla mają wiele zalet, dlatego też bez przerwy są bardzo chętnie…

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…