Silniki diesla mają wiele zalet, dlatego też bez przerwy są bardzo chętnie wybierane. Ale jeśli coś w nich ulegnie jakiejś poważnej usterce, to trzeba się liczyć z naprawdę wysokimi kosztami, dochodzącymi niekiedy nawet do kilkunastu tysięcy. Tego typu usterki między innymi mogą dotyczyć wtryskiwaczy, co skutkuje problemami z równą pracą jednostki napędowej. Nowe wtryskiwacze do diesla kosztują bardzo dużo, ponieważ nie ma do nich zamienników, i trzeba je kupować wyłącznie w autoryzowanych serwisach.

W przypadku starszych samochodów czasami takie wtryski kosztować mogą znacznie więcej niż wynosi wartość auta, dlatego też szuka się jakiś tańszych rozwiązań. Jeden z nich to jest regeneracja, jaka w większości przypadków umożliwi przywrócenie oryginalnych parametrów, a co za tym idzie możliwość jazdy przez kolejne kilkanaście lat. Lecz nie w każdym przypadku elementy te są do zregenerowania, ze względu na zbyt wiele uszkodzeń.

W takim przypadku można poszukać takich wtrysków po regeneracji w jakimś sklepie, przy pewnym szczęściu może się je udać ściągnąć na następny dzień. Przy takim zakupie bardzo dokładnie trzeba określić co się chce, na przykład podając numer mający postać 0445115058 uniknie się dzięki temu pomyłki. Duże znaczenie ma także to, ile wtryskiwaczy trzeba będzie kupić, a to wychodzi dopiero po rozmontowaniu. W niektórych przypadkach wystarczy zmienić tylko parę tych, które zużyły się najbardziej, ale są też przypadki, że trzeba to zrobić ze wszystkimi.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…