Folia PCV to materiał, jaki ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu bierze się to z jego parametrów i właściwości, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim taka folia dobrze pochłania świetlne promieniowanie, przez co jest wykorzystywana podczas prac spawalniczych. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze mają w sobie tego typu folię w formie wypełnienia, dzięki czemu otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed czasem się pojawiającymi odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody wystarczy w zupełności folia mająca grubość około pół milimetra.

Dużo grubszej, lecz dzięki temu wytrzymałej i trwałej, wymagają kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu powszechnie się stosuje w różnego rodzaju magazynach i sklepach. Przeważnie są w postaci pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, przymocowanych na górze otworu. Paski są elastyczne, przez co da się je łatwo rozsunąć, a wisząc swobodnie tworzą barierę podobną do drzwi.

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV świetnie chroni przed zmianami temperatury, znacznie lepiej niż między innymi drewno. Dzięki temu nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i ograniczyć jej ucieczkę. Zastosowań takich folii jest całkiem sporo, są one odporne na wilgoć i różne chemiczne substancje, więc często są wykorzystywane do izolacji.

Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Budowa i remont – jak się przygotować?

Planowanie wykańczania domu rozpocznij od zatrudnienia ekipy remontowej. Od niej pobierz kosztorys…

Ceny i wielkość posiadłości – sprzedaż

Koszty nieruchomości maja dla nas decydujące znaczenie, gdyż najczęściej dysponujemy wyznaczonym budżetem,…

Kompleksowa obsługa klimatyzacji dla domów oraz firm proponowana przez markę AKLIM

Typy klimatyzatorów zakładanych przez monterów z przedsiębiorstwa AKLIM to: klimatyzatory ścienne, klimatyzatory…