Folia PCV to materiał, jaki ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu bierze się to z jego parametrów i właściwości, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim taka folia dobrze pochłania świetlne promieniowanie, przez co jest wykorzystywana podczas prac spawalniczych. Używane przy spawaniu przegrody spawalnicze mają w sobie tego typu folię w formie wypełnienia, dzięki czemu otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed czasem się pojawiającymi odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody wystarczy w zupełności folia mająca grubość około pół milimetra.

Dużo grubszej, lecz dzięki temu wytrzymałej i trwałej, wymagają kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu powszechnie się stosuje w różnego rodzaju magazynach i sklepach. Przeważnie są w postaci pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, przymocowanych na górze otworu. Paski są elastyczne, przez co da się je łatwo rozsunąć, a wisząc swobodnie tworzą barierę podobną do drzwi.

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV świetnie chroni przed zmianami temperatury, znacznie lepiej niż między innymi drewno. Dzięki temu nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i ograniczyć jej ucieczkę. Zastosowań takich folii jest całkiem sporo, są one odporne na wilgoć i różne chemiczne substancje, więc często są wykorzystywane do izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…