Budowa swojego wymarzonego domu będzie się wiązać z wieloma obowiązkami. Nie można sobie tak zwyczajnie wykopać dziurę pod fundamenty, wylać je i rozpocząć stawianie ścian. Należy również nawiązać współpracę z kilkoma specjalistami, a jednym z nich będzie geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwszy kontakt często ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to żeby poznać dokładnie jej granice. Przyda się to też do stawiania jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z sąsiadami. Jeśli się ma znaleziony plan domu należy go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To również należy do zadań geodety, który wszystko wykona opierając się na mapie projektowej. Na takiej mapie umieszcza się zarówno mieszkalny budynek, jak też konieczne przyłącza.

Jeśli dokumentacja będzie zatwierdzona i właściciel otrzyma zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to obowiązkowo wyznaczyć należy na działce obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To także będzie należało do obowiązków geodety, który musi w tym celu zamontować w gruncie specjalne znaki. Są one bardzo ważne, ponieważ w oparciu o nie robione będą fundamenty. Na tym etapie jest również do ustalenia położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli przebiegać one będą pod ziemią. Lecz to jeszcze nie koniec, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na budowie, już po jej skończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…