Kiedy zaplanujesz już wakacje na takiej cudownej wyspie i myślisz, w jaki sposób odpoczywać w chorwackim mieście Mali Lošinj, nie musisz się przejmować. Bez wątpienia w takim miejscu nie odczujesz nudy. Możesz tam cudownie spędzać wolne chwile. Odnajdą tu dla siebie coś miłośnicy obiektów zabytkowych, miłośnicy sportu, ale też osoby, które zwyczajnie lubią odpoczywać spędzając czas na pokrytej piaskiem plaży. Roślinność jest tu cudowna i będzie co podziwiać.

W spisie obiektów zabytkowych znajdują się tak warte uwagi pozycje jak: okazałe domy arystokracji, kościół świętego Marcina, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku, fontanna z dwoma delfinami wyrzeźbionymi w kamieniu dla upamiętnienia przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko lub mieszczący sporo okazów ogród ziół leczniczych. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą tu uprawiać windsurfing, popływać na skuterze wodnym, jeździć na nartach wodnych, pograć w tenisa, jeździć konno, ponurkować, złowić ryby pod wodą, zagrać w koszykówkę, jeździć na rowerze, polatać na paralotni, skakać ze spadochronu, bądź zwyczajnie udać się na pieszą wycieczkę. Każdy wyszuka tutaj dopasowaną aktywność pod swoje preferencje. Kiedy natomiast ktoś skupi się na życiu kulturalnym, to zabaw latem również tu nie brakuje. Popularne są na przykład „Zabawy rybackie” w pełnej słońca zatoczce. Więcej informacji da się odszukać na witrynie internetowej https://www.jutarnji.hr/naslovnica/najljepsi-kvarnerski-otoci-otok-losinj-2111874

Interesująco prezentuje się także harmonogram rozrywkowy w zatoce St. Martin. W Mali Losinj polecana jest również gastronomia. Aby posmakować miejscowych i chorwackich specjałów rekomenduje się odwiedzić restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro albo knajpki: Lanterna, Odisej, bądź Val di Sole. Miasto najpierw było miastem portowym, jak i wiele miasteczek w Chorwacji. Centrum to mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, robiąca doskonałe wrażenie natura. Opłaca się wybierać się bez wątpienia na przechadzkę długa uliczką nadmorską.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…