Depresja u kobiet ma prawo być zauważana, jako szybciej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako o wiele bardziej skłonne na depresję, jaka w dodatku niejednokrotnie pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, że kobiety sporadycznie zgłaszają się do doktora, a to sprawia, że depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest jednakże, że istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami oraz kobietami, które czynią kobiety znacznie bardziej podatne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a do tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Farmaceutyki zawierające hormony płciowe także mogą wywoływać objawy depresyjne. Dosyć często wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co podkreśla poradnictwo psychologiczne radom. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są składnikiem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma prawo być również zagrożone dziecko.

Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Healthier Skin With The Use Of These Sound Advice

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/na-czym-polega-makijaz-permanentny/ Slimming down may be a person plenty of aggravation.You could…

Innowacyjne metody kuracji zastosowane w gabinecie Ortodoncja Dąbała

Nowoczesne metody leczenia zastosowane w klinice Ortodoncja Dąbała sprawiają, że wielu klientów…

Na co uważać, przyjmując środki na potencję?

Wielu mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji, jaka może być spowodowana przez wiele…

Jak wygląda przebieg dezynfekcji?

Nikt z nas nie chciałby mieć kłopotu z drobnoustrojami czy innymi pluskwami.…