W naszej strefie klimatycznej zimową porą mogą się pojawić temperatury poniżej zera, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach najczęściej zapewnione je będą mieć albo z jakiejś ciepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, zaś właściciele domów muszą o wszystko sami zadbać. W domach instalowane są rozmaite piece, nadal często spotkać można kotły na stałe paliwa, takie jak pellet Zamość.

O tym, jaki typ opału zostanie zastosowany, zależało będzie od konstrukcji kotła i parametrów, które posiada. Poszczególne rodzaje opału mają też różne właściwości, i pod tym względem również trzeba wszystko policzyć przed zakupami. Najlepsze właściwości jeśli chodzi o cieplną wydajność posiada ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci otrzymują produkt niezwykle wydajny, zużycie jakiego jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Znacznie tańszy, ale też i mający mniejszą wydajność jest pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa jest uznawany za nowoczesny i ekologiczny, robi się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki niskiej wilgotności taki pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a poza tym cechuje się małą zawartością siarki i popiołu. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena, wynosząca mniej niż połowę tego co cena węgla, lecz ze względu na wartość opałową potrzeba go będzie także dwa razy więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…