Zęby w idealnie białym kolorze są marzeniem niejednej osoby. Jednak nieodpowiednia higiena, palenie papierosów czy picie dużej ilości kawy powodują, że do prawdziwej bieli jednak trochę brakuje. Dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju wybielające zabiegi, wykonywane w profesjonalnych gabinetach. Jednak jeżeli ktoś miał nie będzie na to możliwości finansowych, to zdecydować się na przykład może na użycie wybielających pasków.

Ta metoda również się cieszy coraz większą popularnością, przede wszystkim z uwagi na znacznie niższe koszty i łatwość stosowania. Zanim się jednak sięgnie po to rozwiązanie, to warto zapoznać się dobrze ze sposobem stosowania i możliwymi zagrożeniami. Jeżeli zabieg zostanie nieprawidłowo wykonany, to narazić się można na jakieś problemy. Takie paski wykonane są z tworzywa sztucznego, które nasączone zostało substancją chemiczną. Najczęściej to będzie nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru, oba mają silne właściwości utleniające. Paski trzeba regularnie nakładać na zęby, dociskając je dokładnie.

Całość wybielania trwa między do kilku tygodni, a efekty utrzymują się później przez okres kilku miesięcy. Jak więc widać samo stosowanie wcale nie jest trudne, wymaga jedynie regularności i precyzji podczas nakładania pasków. Z reguły ta metoda nie powoduje jakiś poważniejszych skutków ubocznych, lecz w razie jakiś wątpliwości warto wszystko skonsultować ze swoim dentystą. Dokładność jest o tyle ważna, że jeżeli paski nie będą się w pełni stykać z zębami, to mogą się pojawić mniej wybielone miejsca, często bardzo widoczne nawet z większej odległości.

Poza tym używany na takich paskach środek chemiczny jest mocny, z tego też powodu należy zachować sporo ostrożności i z pewnością unikać dotknięcia języka i dziąseł. Spowodować to może rozmaite podrażnienia, a nawet uszkodzenia miękkich tkanek. Więcej w temacie działania takich pasków przeczytać można na różnych internetowych stronach, które się znajdzie na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło crest 3d white.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Eleverlash: odżywka do rzęs gwarantująca bezpieczne używanie i gwarantująca doskonałe efekty

Odżywka, jaka sprawdzi się u osób z różnymi schorzeniami to Eleverlash. Wypadanie…

Którą bieliznę wybrać? Zwróć szczególną uwagę na jakość materiału i typy

Jeśli chcemy właściwie dostosować bieliznę wypada zwrócić uwagę na parę niezwykle znaczących…