Korzystanie na co dzień z widłowych wózków jest związane z tym, że je regularnie trzeba serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeśli obecnie używane są już zbyt mocno zużyte. Opony w takich wózkach są ogromnie ważne, gdyż mocno wpływają na koszty obsługi tych urządzeń, lecz również na poziom bezpieczeństwa transportowanych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, czyli pełne i pneumatyczne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w zwykłych samochodach, chociaż oczywiście konstrukcyjne są one dopasowane do charakteru pracy tych pojazdów. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużym plusem jest wysoka elastyczność.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatnych ładunków, które wymagają odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Chełm wykorzystywane są również na mniej równych podłożach, gdyż w pewnych przypadkach dość mocno się zużywają.

Z tego też powodu warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu pełnych opon, jakie w środku nie mają powietrza a specjalną mieszankę gumową. Takie opony cechują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Dodatkowo nie ma w nich ryzyka tego, że opona ulegnie przebiciu i będzie ją trzeba awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Jednak w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi kosztami, gdyż takie modele są droższe niż pneumatyczne. Także wymiana jest bardziej wymagająca, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać