Problem z niepełnosprawnością ruchową dotyka dużej części społeczeństwa w naszym kraju. Z takich też powodów bardzo ważne będzie to, aby takim osobom zapewnić osobom jak największe możliwości normalnego funkcjonowania. Tak naprawdę to dotyczy wielu różnych obszarów życia, w tym także wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z istotniejszych rzeczy jest na przykład przygotowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, jakie mają na przykład problemy z nogami.

W ich przypadku tradycyjne używanie pedału hamulca czy gazu nie będzie możliwe, lecz na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, jakie mogą w tym pomóc. Jedno z popularniejszych oferuje firma Veigel, a to jest nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm znany też jest jako RGH, a całe sterowanie jest realizowane przy pomocy pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w większości aut wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, i umożliwia płynne i bezpieczne używanie pedałów.

Dzięki dobrej jakości wykonania układ ten umożliwia pełne kontrolowanie samochodu, nawet w niestandardowych przypadkach. Spore regulacyjne możliwości pozwalają każdemu użytkownikowi dostosować ustawienie do swoich wymagań, co też przełoży się na wygodę nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca posiadają dodatkowe funkcjonalności, przydające się podczas codziennej jazdy, takie jak na przykład włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Duży nacisk przy projektowaniu postawiony został na kwestie bezpieczeństwa, z tego też powodu urządzenie to jest używane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać