Wszyscy słyszymy od maleńkiego, że koniecznie trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując co najmniej dwa razy na dzień. Ale równie istotne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co na pewno pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, żeby tego typu przegląd był robiony przynajmniej raz w roku.

W wielu gabinetach będzie on całkowicie bezpłatny, w innych będzie trzeba zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu stomatolog sprawdzi dokładnie stan całego uzębienia, ale także i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli zostaną zauważone jakieś dziury, to przeważnie będą one nieduże i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż 300 złotych. Ale jeśli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba zrobić leczenie kanałów, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego mogą się pojawić mocne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku doprowadzić może do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto przynajmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła ukruszony ząb otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…