Planując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy fundamentalne części. Część sztandarową, wypoczynkową i gospodarczą. Każda z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być odpowiednio oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym regionie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, lub ewentualnie późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jakim sposobem sama nazwa uwypukla ma być przeznaczona na odpoczynek – więcej na wycinka drzew piaseczno. Kojarzy się to z tym, że powinna znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub spory trawnik gwarantujący gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej klarownej działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich elementów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części też wolno umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszystkie niezbędne nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to podyktowane lepszym wykonaniem koszenia i faktem, że trawa w owym czasie o dużo porządniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…