Mając w domu małe dzieci bez żadnego problemu pozwolić sobie można na jakiegoś psa. Ważne jednak będzie to, żeby znaleźć właściwą rasę, która będzie się dobrze dogadywać z maluchami i przy tym nie przejawiać wobec nich agresji. Takich ras jest kilka, a w ostatnim czasie dużą popularnością zaczęły się cieszyć francuskie buldogi. Te nieduże, lecz niezwykle radosne i wesołe psy sprawdzają się doskonale przy dzieciach, są wobec nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Ale mimo że nie należą do zbyt dużych, to nadrabiają to ogromną żywiołowością, stanowiąc przy tym świetne towarzystwo dla dzieci. Kochają najróżniejsze zabawy, gonitwy za patykiem czy szarpanie. Są też bardzo skoczne, co potrafią niejeden raz udowodnić w czasie spaceru. Jeżeli chodzi o spacerowanie, to rzecz jasna trzeba systematycznie wyprowadzać. Równocześnie niezwykle istotne jest, żeby je chronić przed słońcem, ponieważ źle znoszą wysokie temperatury.

Bardzo lubią równocześnie leżakowanie na kanapie, dlatego jakieś wygodne dla nich także trzeba przygotować. Dużą zaletą buldogów francuskich jest to, że nie wymagają one dużej pielęgnacji. Starczy je co pewien okres czasu dobrze wyczesać oraz oczyścić uczy i oczy, aby ochronić przed zapaleniem. Decydując się na kupno tego psa pamiętać należy, że wymienione powyżej cechy będą posiadać wyłącznie w pełni rasowe, urodzone w legalnej hodowli. Dlatego też warto taką znaleźć, przykładowo wpisując w internecie słowa buldog francuski pies, i tam zakupić swojego wymarzonego czworonożnego przyjaciela.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…