W niedługim czasie właścicieli starszych mieszkań i domów będzie czekała kolejna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o zrobienie energetycznego świadectwa, jakie się stanie obowiązkowe dla wszystkich budynków. Jeśli ktoś zamierza nie robić tego, to musi mieć świadomość że w ten sposób się naraża na grzywnę wynoszącą nawet do 5 tysięcy.

Takie Świadectwo charakterystyki energetycznej to po prostu dokument, który ma za zadanie poinformować o pełnym zapotrzebowaniu obiektu na energię, wiążącą się zarówno z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak również podgrzewaniem wody oraz oświetleniem. A to wszystko w dużej mierze jest uzależnione od stanu technicznego i zastosowanych materiałów i technologii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą kilka istotnych informacji. Przede wszystkim w dokumentach tych muszą się znaleźć aktualne zdjęcia frontowe budynku, oraz dokładny plan nieruchomości wraz ze wymiarowanymi pomieszczeniami.

Potrzebna też będzie informacja o tym, jaką mają grubość i ocieplenie ściany i stropy, oraz z czym dany lokal sąsiaduje. Z ważnych informacji trzeba jeszcze wymienić technologię ogrzewania wnętrza oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Ważnym elementem każdego takiego certyfikatu są obliczenia wykonane przez wykonującą go osobę. Wyliczenia te są oparte na informacjach podanych przez właściciela, z tego też powodu nie można przekazywać tutaj nieprawidłowych danych danych. Jeżeli zostanie to wykryte, to świadectwo będzie nieważne, a dodatkowo właściciel się narazi na finansowe konsekwencje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać