Tkanina to materiał z zapałem stosowany do ozdabiania. Można to robić na dużo sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Wolno wykorzystać do tego celu proste farby akrylowe zakupione w punktach sprzedaży dla plastyków, niemniej niemniej jednak w takim układzie przydatny będzie również wyjątkowy preparat, jaki wypada wymieszać z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie środki masowego przekazu nabyć wolno w specjalistycznych punktach sprzedaży. Są w nich także dostępne farby przeznaczone jedynie do malowania na materiałach – z tym, że są droższe od akryli. Do malowania można używać skończonych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Warto także sięgnąć po specjalne pisaki służące do narysowania konturów oraz akcesoria, jak podobrazia malarskie. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi wybitnie dobrze wyschnąć. Wymaga również utrwalenia – robi się to za pomocą żelazka, prasując tkaninę bądź przez coś cienkiego (np. przez bawełnianą chusteczkę), czy też od zewnętrznej. Do utrwalania służy również piekarnik – musi być nagrzany do dobrej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na kilka minut.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…