Jakiemukolwiek właścicielowi psa zależy na tym, aby jego ulubieniec był mu oddany oraz godnie reagował na wydawane polecenia. Psy potrzebują wobec tego tresury, jaka wspomaga uformować ich charakter.

Obecnie istnieje możliwość oddania psa do specjalnej szkoły, gdzie zostanie dobrze wytresowany, niemniej jednak nie zawsze jest to nieodzowne. Sporo rzeczy można zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o paru sprawach. W głównej mierze przydatna jest cierpliwość. To jak błyskawicznie pies uczy się pewnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a także od rasy.

Wiadomo także, że im młodszy jest pies, tym lepiej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest nadzwyczaj ciężka bądź w ogóle nie możliwa. W tresurze niezmiernie istotna jest systematyczność – więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, gdzie znajdują się ważne informacje dotyczące szkolenia psa.

Najodpowiedniej to robić każdego dnia o ciągle korzystających z naszej oferty porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać nadmiernie długo – w przeciwnym wypadku zwierzę będzie mieć problemy z koncentracją. Właściciel ma obowiązek być również konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do psa docierają sprzeczne komunikaty i w rezultacie nie wie on, co ma robić. Tresując czworonoga, w żadnym wypadku nie można się uciekać do kar fizycznych. Nie zapewniają spodziewanych efektów, nie wspominając o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź pomiędzy psem a właścicielem, nie może ona opierać się na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…

Jedzenie na dowóz -w jaki sposób zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Gastronomia – food truck z kuchniami całego globu

Gotowanie staje się dzisiaj umiejętnością niesamowicie ważną oraz jej posiadanie lub też…