Czym są suplementy? Są to ponadprogramowe substancje obejmujące mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w dobrej, określonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w solidnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w czasie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem przeróżnych lekarstw oraz stosowaniem rozmaitych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je więc uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są też ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Rzecz jasna, nie ma mowy o tych dopingujących, jednak wyłącznie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – również powinni zażywać suplementy. Przeważnie zażywanymi ‘dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – innymi słowy makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do typowego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro oraz makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe detale w stosownych proporcjach. Można je kupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli jednakże nasze posiłki składają się z artykułów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportowców, których wysiłek pochłania dużo energii, odżywki wyglądają nieco inaczej. Preparaty akcesoryjne to pomiędzy innymi – suplementy białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy i witaminy. Suplementy są w następstwie tego potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, lecz decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez medyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…