W wypadku opon samochodowych kwintesencją jest między innymi stan bieżnika. Od niego to zależy, czy jesteśmy w stanie zostać dopuszczeni do jazdy samochodem. Jeśli bieżnik jest wybitnie starty w zasadzie mówimy, że pojazd jeździ na „łysych oponach”. Wtedy auto nie powinno wyjeżdżać na drogę, albowiem stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla innych kierowców, jak oraz dla samego siebie. Zatem w przypadku startego bieżnika trzeba wymienić opony na nowatorskie. Co prawda tak nazwany „niedzielny kierowca” nie zna tego kłopotu, bo okazjonalnie użytkuje swój pojazd, ale są sytuacje, gdzie i on jest wymuszony do zmiany opon.

Doskonale bo wiemy, iż ogumienie ma obowiązek być zmieniane chociaż raz do roku – https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Ze względu na powierzchnie i temperatury rozróżniamy opony na sezon letni (obejmujący również wiosnę) i zimowy (z jesienią włącznie). Wtedy to należy wymienić opony, jednak każda bardziej zorientowana figura będzie wiedzieć, iż nie jest to nieodzowność, bo możemy nabyć tak zwane opony całoroczne.

Możemy jednak posiadać komplet opon letnich oraz zimowych i jeżeli adekwatnie eksploatujemy własny pojazd, zamiast co roku kupować pionierskie jesteśmy w stanie je zmieniać, dotąd do póki nie stracą swej przyczepności. Co ważne mamy parę typów bieżnika w zależności od tego po jakiej powierzchni będzie poruszał się pojazd. Może to być bowiem jazda terenowa po drogach gruntowych, gdzie wówczas opony mają bieżnik gruby, wypukły oraz głęboki. Kiedy tak właściwie podróżujemy po miejskich ulicach i autostradach najlepsze są opony bieżnikowane drobnymi oraz stosunkowo płaskimi rowkami, a w przypadku nawierzchni pośredniej między terenową, a uliczną najlepiej sprawdza się bieżnik o rowkach średniej głębokości.

Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Przełożenie opon – zakład wulkanizacyjny pomoże

Każdy właściciel samochodu osobowego zniewalająco zdaje sobie sprawę, iż opony są podstawowym…

Praca jako kierowca ciężarówki – odpowiedzialność to podstawa

Jeszcze parę lat temu zainteresowanie wśród naszych przedsiębiorców szkoleniami było w rzeczywistości…

Nocleg – sprawdź, w jakim miejscu warto wynająć

Ludzie wybierając się na dłuższe wczasy zdecydowanie muszą zwiedzać jak najwięcej. Urlop…