Handmade, inaczej sztuka wyrabiania biżuterii ręcznie. Czemu od pewnego czasu tak modna jest biżuteria wykonywana samemu? W szczególe jest innowacyjna. Biżuteria kupowana w sklepach w pewnych sytuacjach ma ten defekt, iż możemy spotkać osobę, jaka ma coś identycznego jak my i przeżyć nierozkoszne zaskoczenie, jeśli lubimy być oryginalni. Biżuteria wyrabiana samemu niekoniecznie musi być robiona ze sznureczków, paciorków lub koralików. Twórcy, przeważnie są to młode osoby, doszli już do takiej wprawy, że przetapiają miedź, złoto lub srebro tworzą własne kształty.

Zwłaszcza upodobali sobie wytwarzanie broszek, ochoczo robię także kolczyki. Niekoniecznie nauczyli się tego sami. Rosnąca popularność tego typu biżuterii wprawiła w ruch organizowanie wszelkich warsztatów w tej dyscyplinie. Do tego w kilku miastach w naszym kraju dwa razy do roku jest organizowany wyjątkowy targ biżuterii Handmade, gdzie twórcy zakupić mogą też składniki i części potrzebne do prowadzenie własnej działalności.

Zawsze kapitalnie się sprzedaje. Wbrew pretekstom ceny są nadzwyczaj przystępne. To ciekawa opcja również dla mężczyzn – bransoletka męska. Biżuteria podtrzymywana w stylu vintage nie każdemu musi przypaść do gustu. Kierowana do charakterystycznego grona odbiorców, jacy nie boją się eksperymentować z modą. Wisiorki, pierścionki, bransoletki, zegarki. Przede wszystkim zegarki na cienkim pasku, z drobną tarczą, delikatne, jakkolwiek noszone tak, by nie niknęły pośród pozostałej biżuterii na nadgarstkach. Na czym bazuje fenomen ozdób w stylu vintage? Przywodzą na myśl biżuterie odziedziczoną po babci.

Niejednokrotnie nie trzeba wybierać się po nią do sklepów, tylko poszukać wśród rodzinnych pamiątek na strychu lub ewentualnie w zakamarkach. Jakim sposobem w największym stopniu na miejscy w tym stylu są wszystkie koronki, kokardki, złota biżuteria umyślnie, optycznie „postarzana”. Długie wisiorki zakończone minimalnym portrecikiem bądź kamieniem. Na dodatek wszystkie dopuszczalne motywy kwiatowe. Biżuteria vintage nie musi pasować do reszty stroju. Ma być na pierwszym miejscu oraz znacząco się wyróżniać nadając niepowtarzalnego wyglądu oraz nieszablonowości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Plusy wynikające z rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer sprawiają, że zleceniodawcy…